İntihar Et Ya Da Oyna


İnternet aleminde fenomen olmuş, videolarıyla ve sonuçlarıyla oldukça ilgi çeken oyunlardan biri olan Blue Whale oyunu bugüne kadar oynayanlarından tamı tamına 130 kişinin intiharına sebep olmuştur. Haberlere de konu başlığı olan bu oyun hakkında çok fazla bilgi sahibi olmak mümkün değildir çünkü Türkiye’deki basın kuruluşları, insanların etkilenmemesi için oyun ile ilgili vakaların tamamıyla paylaşılmasını istememiştir.

.Blue Whale oyunu diğer oyunlara göre hem oynanış açısından hem de oyun sonunda yarattığı sonuçları açısından oldukça farklıdır. Oyundaki amaç; size gelen talimatlarıoyundaki olası ıstıraplardan kurtulmak için harfi harfine uygulamak ve seviyeleri geçmeye çalışmaktır.Gerçeğe oldukça yakın olan bu oyunun başında gerçek insanlar bulunmakta ve talimatları da onlar vermekte, oyunu denetlemektedirler.

Oyunun 50. Günü İntihar Etmeniz Gerekiyor

Genel olarak 15 ile 17 yaş aralığındaki gençlerin merak ederek oynadığı oyun Blue Whale’de görev atladıkça size 50. gün görevi gözükmeye başlıyor. Oynadıkça daha da meraklanıyorsunuz ve bir an önce 50. göreve atlamak istiyorsunuz. Fakat sonuçlar hiç te beklediğiniz gibi olmuyor. Çünkü bu bölümde talimat olarak sizlerden bir yerden atlamanızla gerçekleşecek intihar bekleniyor.

Çoğu oyunların gereksiz olduğu belirlense de, Blue Whale oyununda, hayatınızın tamamen boş ve anlamsız olduğuna dair veriler sunmaktadır. Sizlerden bir odada korku filmleri izlemeniz gibisinden antin kuntin şeyler istenmektedir.

İnsanlarda kişisel zarar ve psikolojik etki yaratan Mavi Balina oyunu, özellikle ergenler tarafından çok fazla ciddiye alınmaktadır.


Beğendinmi? Arkadaşlarınla paylaş!

35
29 , 35

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
0
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
0
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
0
HAHAHA
AŞK AŞK
0
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
1
ÇOK HAVALI
NE? NE?
0
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN
humarous
İnternet günümüzde insanların vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Bu da kişilerde internet bağımlılığına neden oluyor ancak internet dünyası sadece sosyal medyadan ibaret değil. Eğlenceli ve güzel paylaşımlar sunmak amaçlı bu siteye birşeyler yazıyorum, sizlerde üye olup katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İntihar Et Ya Da Oyna

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !
Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı