İnsanda Şok Etkisi Yaratan Hastalıklar


Küçükken izlediğimiz çizgi filmlerde ya da bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz cins cins yaratıklardan, karakterlerden hep etkilenmişizdir. Filmi izlediğimiz günün akşamında ya tuhaf bir şekilde rüyalarımıza girmişlerdir ya da gün boyu belki de aylarca kafamızın içinde o kahramanlarla ilgili hayaller kurmuşuzdur. Bazen onlardan biri olmak istemişizdir bazen de onları bir daha görmemek üzere korkmuşuzdur. Fakat tek bir gerçek vardır, hepsi kurmacadır, gerçek değillerdir.

Buradan hareketle şimdi sizlere inanılması her ne kadar zor olsa da gerçek ve var olan bazı değişik hastalıklardan bahsedeceğiz.

Alice Harikalar Diyarında Hastalığı:

Alice Harikalar Diyarında filminde ana karakterin bazı canlıları büyük bazılarını ise olduğundan çok küçük gördüğünü hepimiz hatırlarız. Film her ne kadar kurgu olsa da AHDS hastaları da bir o kadar gerçek. Cisimleri kavrama konusunda sıkıntılar yaşıyorlar. Örneğin onların gözlerinde bir böcek uçak gibi, bir dağ da küçük bir cisimmiş gibi olabiliyor.

Mavi Cilt Hastalığı:

Bu hastalığa yakalanmış kişileri gördüğümüzde gözümüzde adeta şirinler canlanıyor. Hastalığın sebebi de aslında çok basit. İnsan vücudu bazı elementleri belli bir süre sonra atamaz hale geliyor. Bunun sonucunda biriken gümüş elementi insan teniyle birleşince mavi ya da mor rengini alıyor.

Kurt Adam Hastalığı:

Normal bir insandaki kıllardan daha hızlı büyüyen ve daha çok çıkan kıllar bir süre sonra bireyin tüm vücudunu özellikle de kasık ve yüz bölümü sarıyor.

Erken Yaşlanma Hastalığı:

Bu hastalık kromozomların birbirine düzgün bağlanmasını sağlayan telomerlerin, normal bir bireye göre kısa oluşundan kaynaklanmaktadır. Ne tuhaf değil mi? Baktığınızda 80 yaşında görünen bir çocuk aslında 15 yaşında..

Fil Hastalığı:

Genelde tropikal bölgelerde rastlanılan bu hastalık, yuvarlak solucanların vücudun deri altına ve lenf bölgelerine ulaşması ve oralardaki maddeleri yemeleri sonucu ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda sivrisinekler yoluyla da bulaşabilmektedir.


Beğendinmi? Arkadaşlarınla paylaş!

55
48 , 55

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
0
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
0
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
0
HAHAHA
AŞK AŞK
0
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
0
ÇOK HAVALI
NE? NE?
0
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN
humarous
İnternet günümüzde insanların vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Bu da kişilerde internet bağımlılığına neden oluyor ancak internet dünyası sadece sosyal medyadan ibaret değil. Eğlenceli ve güzel paylaşımlar sunmak amaçlı bu siteye birşeyler yazıyorum, sizlerde üye olup katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsanda Şok Etkisi Yaratan Hastalıklar

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı