Gökkuşağı Köyü: Kampung Pelangı


Endonezya’nın gecekondu mahallesi olan Kampung Pelangı 232 haneden oluşan küçük bir kasabaydı. Standart bir kasabadan farkı olmayan bu yerleşim yeri, 54 yaşındaki ortaokul müdürü Slamet Widodo ile bambaşka bir dünyaya dönüştü.

Harabeye dönmüş evleriyle oldukça kötü bir görüntüsü olan bu köye Slamet Widodo bir anda can verdi. Bu cansız köye renk getirmek adına kollarını sıvayan ortaokul müdürü tüm evleri adeta bir sanat eserine dönüştürdü.

Üstelik gecokondu mahallesi kavramını yıkmak için toplamda 22.000 dolar harcadı. Bu durumu duyan Endonezya Hükümeti Slamet Widodo’ya tam destek vererek halkın gönlünü kazandı. Hükümet ve köylülerin desteğini alan bu ruhu nirvanada olan müdür tüm köyü baştan sona değiştirmeyi başardı.

Köyün dar yollarını, derme çatma evlerini ve köprülerini görmek için onlarca turist buraya akın eder hale geldi. Artık gecekondu mahallesi olarak anılmaktan çıkan bu yerleşim yeri “Gökkuşağı Köyü” olarak bilinir hale geldi.

Şuan Belediye Başkanı Hendrar Prihadi’nin gözetiminde süren çalışmalarda köylü halkın artık evlerinin boyanması, çevrenin güzelleştirmesi konusunda fazlasıyla aktif oldukları görülüyor. Kasabayı sanatla doldurmanın yanı sıra, köy halkı bu sanatsal işi bitirdikten sonra yakınlarındaki bir nehri de temizleyecekler. Anlaşılan müdür Slamet Widodo başlayan bu muazzam adım büyük bir yeniliğe dönüşecek. Şimdiden çevre köylerden üçü bu akıma katıldı bile.

Kısa zaman içerisinde Endonezya’nın sembollerinden biri haline geleceğe benzeyen bu köye yolunuz düşerse muhakkak uğrayın deriz. Belki gökkuşağının bittiği yeri bulup bir hazine sahibi olabilirsiniz kim bilir.

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
1
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
3
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
3
HAHAHA
AŞK AŞK
2
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
1
ÇOK HAVALI
NE? NE?
0
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN
humarous
İnternet günümüzde insanların vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Bu da kişilerde internet bağımlılığına neden oluyor ancak internet dünyası sadece sosyal medyadan ibaret değil. Eğlenceli ve güzel paylaşımlar sunmak amaçlı bu siteye birşeyler yazıyorum, sizlerde üye olup katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gökkuşağı Köyü: Kampung Pelangı

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı