Facebooktan ücretsiz Wi-Fi Uygulaması !


Dünyanın farklı noktalarında internet erişiminin genişlemesi adına çalışmalar yapan sosyal medya devi yakınlardaki ücretsiz Wi-Fi noktaları gösteren özelliğini açtı

2016 yılında kullanıcıları için çevrelerindeki ücretsiz olarak kullanılabilecek kablosuz ağları bulmaları için akıllı telefon uygulaması Wifi Bul’u test etmeye başlayan facebook şimdi uygulamayı tüm dünyada devreye aldı.

WiFi bul ile kullanıcılar çevrelerindeki ücretsiz kablosuz ağlara bağlanarak internet erişimi sağlayabilecekler. Bu uygulamayı çalıştırdığınızda çevrenizdeki ücretsiz internet noktasının adı, çalışma saatlerini ve Facebook’taki işletme bilgilerine erişebiliyorsunuz.

Ancak işletmelerin bu özelliği kullananların telefonunda görüntülenmesi için sisteme ağlarını kaydettirmeleri gerekiyor. Özetlersek programın eksi yanı olarak ücretsiz erişim sağlayan her işletmenin Facebook’a kayıtlı olması gerekiyor.

Facebook yaptığı haberde hücresel verinin düşük bulunduğu alanlarda ve seyahat halinde olan insanlar için çok kullanımlı olacağını belirterek, internet ulaşımını artırmakla beraber kendi kullanım oranını yükseltmek istiyor. Ayrıca uygulamaya kayıt olan işletmelerle iş birliği ve yeni ortaklıklar hedefliyor.

Uygulamanın kullanımında ise Facebook’un son sürümüne sahip olmanız gerekli ve izleyeceğiniz sonraki adımlar ise Facebook uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan “daha fazla” veya daha yaygın olarak bilinen ayarların olduğu menüde yer alan üç çizgi simgesine dokunarak, açılan sayfada Wi-Fi Bul özelliğini seçmeleri yeterli.

Uygulamadan yararlanmanız için ise gizlilik servislerinden konum servislerini açmanız ve Facebook uygulamasına izin vermeniz gerekli. “Sadece uygulamayı kullanırken” şıkkıyla onay vermeniz halinde şarj tüketiminin önüne geçebilirsiniz.

 

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
0
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
1
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
0
HAHAHA
AŞK AŞK
0
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
0
ÇOK HAVALI
NE? NE?
0
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Facebooktan ücretsiz Wi-Fi Uygulaması !

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı