Dünyanın En İlginç Yasakları


Dünya üstünde, her memlekete, her ülkeye özgü yaşayış ve işleyiş biçimleri farklılık göstermektedir. Aynı şartlar altında olunmaması, farklı kültürleri yaratsa da, bulunan bazı yasaklar mantıklı bazıları ise insanların hayatı için çok fazla zorluk çıkarmaktadır. Her bölgenin kendine has gelenek ve göreneklerini tamamıyla bilmediğimiz zamanla öğrendiğimiz gibi, yasaklarının da hepsini bilmiyoruz. Şimdi bahsedeceğimiz yasakları bilmesek te bilmiyoruz. Tam bir ilginçlik abidesiler!

İngiltere’den;

İngiltere’de 1900’lü yıllarda alınan kararla, buradaki tüm kütüphanelerin içinde para karşılığı ile kumar oynamak yasaklanmıştır. Bu kararlar günümüz içinde değil de geçmişte yürürlükte olsa da insanların değişimi ve gelişimi üzerinde çeşitli değişiklikler meydana getirmiştir.

Kanada’dan;

Bu sefer bahsedeceğimiz yasa Kanada’da halen daha geçerliliğini korumakta fakat çok ta fazla uygulanmamakta. Hemen bahsedelim ne olduğundan; Kanada’da alışverişinizde eğer aldığınız ürünler 5 doları geçiyorsa ödemede bozuk para kullanmanız kesinlikle yasak. Kağıt para kullanmak zorundasınız.

Amerika’dan;

Amerika’nın Idaho kentinde uygulanan bu yasa tüylerinizi ürpertecek.  İnsan eti yemek yasak! Evet evet yanlış duymadınız insan etinden bahsediyoruz. Türkiye’de de bu durum yasaklanmış durumda fakat Amerika’da iş biraz farklı. Çünkü burada hala yamyamlığın kalıntılarını insanlar üzerinden atamamış durumda. Ek olarak yine Amerika eyaletlerinin bazılarında alkol satışı, taşıması ve tüketilmesi yasaktır

İngiltere’den;

İngiltere kraliçesine ait mallara dokunulması durumunda, balina ve yunusların hayati korumasına sahip olan kraliçenin, insanlara karşı cezası oldukça üst düzeyde ve acımasızca.

İskoçya’dan;

Ülkede inek sahibi olan kişiler şayet alkol kullanırlarsa, ellerinden inekleri alınmaktadır. Başta okunduğunda çok saçma gelse de aslında oldukça masumane bir yasa..

Tayland’dan;

Ülkede araba kullanan kişilerin hepsi kadın erkek fark etmeden tamamı gömlek giymekle tabi tutulmaktadır. Kontrol yapıldığında gömlekten başka bir kıyafet giyenler cezalandırılmaktadır.

 


Beğendinmi? Arkadaşlarınla paylaş!

47
40 , 47

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
1
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
1
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
0
HAHAHA
AŞK AŞK
0
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
1
ÇOK HAVALI
NE? NE?
1
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN
humarous
İnternet günümüzde insanların vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Bu da kişilerde internet bağımlılığına neden oluyor ancak internet dünyası sadece sosyal medyadan ibaret değil. Eğlenceli ve güzel paylaşımlar sunmak amaçlı bu siteye birşeyler yazıyorum, sizlerde üye olup katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dünyanın En İlginç Yasakları

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı