Başarılı İnsanlar Neden Her gün Aynı Kıyafeti Giyer?


Başarılı insanların neden her gün aynı kıyafeti giydiğini hiç düşündünüz mü?

Özellikle toplumumuzda başarılı insanların özel hayatlarına karşı yoğun bir ilgi bulunmaktadır. Sürekli neler yaptıklarını, ne yediklerini, nerelere gittiklerini, hangi telefonu kullandıklarını merak ederiz.

Özellikle 21. asrın başlangıcından itibaren deli gibi artış gösteren moda akımından sonra ne giydiklerini de merak etmeye başladık. İşte bu merakımızı birazda olsun azaltmak için “Kapsül Dolap” adı verilen ilkeyi uygulayan ünlüleri inceleyeceğiz.

1- Barack Obama

Barack Obama başkanlık döneminde yalnızca gri ve mavi takım elbise giydiğini çoğu kişi biliyor. Eski Başkan Barack Obama bu durumu şöyle açıklamış; “Görüyorsunuz, giydiğim takım elbiseler sadece gri ve mavi. Karar vermem gereken şeylerin sayısını düşürmeye çalışıyorum. Ne yiyeceğim veya ne giyeceğim konusunda düşünüp kararlar almak istemiyorum. Çünkü bunlar dışında çok daha önemli kararlar almak zorundayım.”

 

2-Mathilda Kahl

New York ve sanat direktörü diyince akla ilk gelen isim olan Mathilda Kahl, her gün aynı kıyafetleri giyerek anksiyete hastalığını oldukça yendiğini ifade ediyor.

Mathilda Kahl; “Sabah ne giyeceğime karar vermek zorunda olmadığım için, günün devamında stresi çok daha az hissediyorum. Bu sayede, Bu çok mu resmi? Gideceğim yer için bu kıyafet çok mu fazla? Elbise çok mu kısa? gibi soruları sorma ihtiyacı duymuyorum.”

 

3-Mark Zuckerberg

Eğer giyinmekten okuluma, işime yetişemiyorum diyenlerdenseniz Mark Zuckerberg’in kıyafet dolabını görmelisiniz. Zuckerberg aynı kıyafeti giymesinin sebebinin zamandan tasarruf etmek olduğunu söylüyor.

“Sabahları alınmayan bir anlamsız karar bile gerçekten önemli şeyler üzerinde verilecek daha iyi kararlara yol açar ve zamandan büyük tasarruf edebilmenize olanak sağlar.”

 

4- Cem Yılmaz

Galiba fazla açıklamaya gerek yok. Cem Yılmaz’ı yıllardır sahnesinde o ünlü siyah t-shirtünü giyerken görüyoruz. Cem Yılmaz’da ünlü “Kapsül Dolap” ilkesiyle hareket edenlerden.

 

5- Christopher Nolan

Dünya’nın sayılı iyi yönetmenlerinden biri olan Christopher Nolan, uzun zaman önce “Bugün ne giysem?” sorusunun boşa sorulmuş bir soru olduğunu farkedenlerden. Christopher Nolan her gün mavi gömlek, ceket ve siyah pantolon giyen bir diğer isim.

 

6-Albert Einstein

Albert Einstein ise asıl meselenin güzel giyinmekten çok, güzel hissetmek olduğunu söylüyor. Fotoğrafı siyah beyaz olsa da Einstein sürekli gri takımını giyerdi.


Beğendinmi? Arkadaşlarınla paylaş!

73
66 , 73

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
0
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
2
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
1
HAHAHA
AŞK AŞK
0
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
1
ÇOK HAVALI
NE? NE?
1
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN
humarous
İnternet günümüzde insanların vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Bu da kişilerde internet bağımlılığına neden oluyor ancak internet dünyası sadece sosyal medyadan ibaret değil. Eğlenceli ve güzel paylaşımlar sunmak amaçlı bu siteye birşeyler yazıyorum, sizlerde üye olup katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başarılı İnsanlar Neden Her gün Aynı Kıyafeti Giyer?

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı