Asla Keşke Demeyin!


‘’Ölmek için yaşıyoruz.’’ Yaşıyoruz cümlesi kurulan en doğru cümlelerden biri.. Ölüm her canlının günün birinde tadacağı hayatın acı bir gerçeği. Hepimiz, o anın tadını çıkarmakla meşgulüz. Hayatta güzel olan ama ahirette sonuçları bir o kadar acı olacak şeyleri yapmaktan kendimizi alamıyoruz. Ölüm her an aklımızda olmamalı elbette, ama ölümün varlığını unutmadan davranışlarımıza dikkat etmek yaşantımızdaki en değerli elmaslardan biri.

Bir araştırma yapılmış ve ölüm döşeğinde olan bazı insanlara ‘’Bu hayatta en çok pişman olduğunuz şey nedir?’’ diye sorulmuş. Dört tane cevap o kadar çok çıkmış ki eminiz okuduğunuzda sizde ‘’Benim de pişman olacağım durum kesin bu.’’ diyeceksiniz.

Keşke Yapsaydım!

Ölüm döşeğinde olan kişilerin çoğu yaşantılarında hep başkaları için hayat sürdürdüklerini, asıl kendi isteklerini yerine getiremediklerini ve hep başkalarının mutluluğunu düşündüklerini söylemişler.

Keşke Paragöz Olmasaydım!

Bazı insanlar sürekli çalışayım sürekli çok param olsun istemiş bu hayatta. Ve ölüm gelip çattığında bir de şunu fark etmişler ki; aslında çok para kazanma hayaliyle hayatlarını yaşayamamışlar. Para her zaman kazanıldığında değil, asıl aileyle, sevilen kişilerle harcandığında değerli olur.

Çok Cesaretsizdim!

Diğer bir ortak pişmanlık ise, cesaretsizliğin verdiği pişmanlık duygusu. Bu insanlarımız ise zamanında çok sevdikleri insanlara, karı tarafın tepkisinden korktukları ve reddedilebilecekleri için açılmaktan hep bir adım geride durmuşlar. O kadar pişmanlar ki…

Keşke Küsmeseydim!

Son olarak diğerleri gibi en çok pişmanlık duyulan durumlardan biri de insanların hayatın gerçekten önem verdiği kişilerle küs olması. Öyle bir an geliyor ki, bir bakıyorsunuz hayatınızın sonuna yaklaşmışsınız. Size biçilen ömür bitmek üzere. Ve hatırlıyorsunuz, içinizde değerinin farklı olduğu birine zamanında küsmüşsünüz. Ondan özür dileyemeden, helallik isteyemeden, halini hatrını soramadan göçüp gidiyorsunuz. Ne kadar kötü bir durum değil mi?

Hiçbir şey için geç değil. Yerinizden kalkın ve sonradan pişmanlık duyacağınız şeyleri yapmaktan artık vazgeçin. Cesaretlenin. Unutmayın sonradan duyulan pişmanlıkların hiçbir önemi kalmayabilir. Bu hayatı ‘’keşke’’ demeden yaşayın..

 

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
0
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
0
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
1
HAHAHA
AŞK AŞK
1
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
1
ÇOK HAVALI
NE? NE?
0
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN
humarous
İnternet günümüzde insanların vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkıyor. Bu da kişilerde internet bağımlılığına neden oluyor ancak internet dünyası sadece sosyal medyadan ibaret değil. Eğlenceli ve güzel paylaşımlar sunmak amaçlı bu siteye birşeyler yazıyorum, sizlerde üye olup katkıda bulunabilirsiniz.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asla Keşke Demeyin!

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı