Maliye Bakanlığı’ndan Google’a 300 Milyon Ceza


Bildiğimiz üzere Google dünyanın en çok kullanılan arama motoru. Bu konuda Maliye Bakanlığı’nın yaptığı araştırmalar sonucunda Google’ın Türkiye için yaptığı reklam satışlarının faturasını İrlanda’nın merkezinde kesildiği gün yüzüne kavuştu. Ayrıyeten bu araştırma sonucuyla ülkemize 300 Milyon TL değerinde büyük vergi kaybına uğratıcı bir ceza kesildi.

Edinilen bilgilere göre Maliye Bakanlığı’nın gözetiminde vergi müfettişlerinin yaptıkları incelemeler sonucunda Google Türkiye ofisi’nin yaptığı internet reklamı satışları karşın satışların faturalarının İrlanda’dan kestiği netliğe kavuşturuldu.  Şayet verilen cezayı Google ödemezse, Türkiye tarafından erişime kapatılabileceği iddiaları da ortaya çıktı.

Satış faturalarının İrlanda’dan kesildiği  Maliye Bakanlığı müfettişleri tarafından onaylanmasının ardından cezanın kesilmesinin 2011 yılı Türkiye ve İrlanda arasında imzalanan Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması‘nın 5’inci maddesiyle ilişkili olduğu söyleniyor.

Henüz ceza ile ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor fakat Google tarafından yapılacak olan açıklama herkes tarafından merakla bekleniliyor. Acaba Google Türkiye’de kapatılacak mı?

What's Your Reaction?

Üzüldüm Üzüldüm
1
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
0
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
4
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
4
HAHAHA
AŞK AŞK
0
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
2
ÇOK HAVALI
NE? NE?
5
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN

Comments 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Maliye Bakanlığı’ndan Google’a 300 Milyon Ceza

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Don't have an account?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Back to
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Back to
Giriş Yap