Bonzai’nin Keşfi


Bilim insanları, her şeyin en ince ayrıntısını düşündükleri gibi bundan tam 29 yıl önce esrar kullanımını azaltmak için de bir çalışma başlatmaya karar vermişlerdir. Hedefleri uyuşturucuyu tamamen yok etmek değildi sadece esrardan alınan keyfin tadını verecek, tamamıyla sentetikten oluşacak bir madde üreteceklerdi. Üretilen bu madde ile hem uyuşturucu bağımlıları ortadan kalmış olacak hem de kötü hastalıklar teker teker yok olmaya başlayacaklardı.

Maalesef iş tahmin edilenden daha vahim bir duruma ulaştı. Taklit uyuşturucu maddesi olarak günümüze kadar gelen bu ilaç, iyi amaçları dışında her türlü kötü etkiyi göstererek başta gençlerin sonra da tüm kullanıcılarının hayatlarını kaybetmelerine neden olmaya başladı. İnternet sitelerinde Bonzai’nin keşfi kısaca böyle sunulmakta. Okumayı pek sevmeyenlere ama başlığından merak edip sayfaya girenlere açıklamayı yaptıktan ve gerekeni verdikten sonra şimdi okumaktan zevk alan sizlerle biraz daha ayrıntıya inelim.

Bir Laboratuvar Kazasıydı..

Bulunuşunun ardından insanlara kimyasal bir uyuşturucu olarak tanıtılan Bonzai, esrar gibi etkilerini doğrudan beyin hücrelerinde göstermektedir. Kısa sürede hatta bir günde bile kendisine adeta bir sigara gibi bağlayan Bonzai meydana getirdiği hasarların dışında, şizofreni rahatsızlıklarına hatta ölüme kadar bel bağlamaktadır.

Eroin ve kokainden neredeyse 100 kat daha zararlı olan Bonzai, laboratuvar ortamında hazırlandığından etkilerini aniden göstermekte ve kullanıcın zihninde kötü yönde ani değişimlere yol açmaktadır.

Adeta bir şizofreni hastası gibi bonzai kullananların yaşadığı kafa ve dünya çok farklıdır. Aniden gelen titreme, çokça kullanımından sonra oluşan göz kızarıklığı, geçici körlü hatta felç geçirme gibi durumları mevcuttur. Bonzai kullanan birçok genç gördükleri halüsinasyonlarla hayatlarını sorgulamaya başlamışlar, ölüm ile tanışmışlardır.

Bağımlılıkların en berbatı olan bonzai, kullananlarda sürekli şu düşünceyi meydana getirmektedir; Ya ailem beni öldürürse, ya şu kişi bana zarar verirse, ya bana tuzak kurarlarsa..

Tüm bu kötü düşüncelerin dışında kendileri de hırsızlık, fuhuş gibi durumlara karışmaktadırlar. Etkisinin ve sonuçlarının iğrençliğine rağmen Bonzai’yi bulmak ve satın almak bir o kadar da kolaydır. Her ne kadar polisler tarafından tutuklansalar da, alımı satımı kullanımı yasak olsa da bir türlü bu madde engellenememektedir.

Hiçbir çocuğun bu mereti görmeyerek ve duymayarak büyümesi dileğimizle..


Beğendinmi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
3
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
1
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
0
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
0
HAHAHA
AŞK AŞK
0
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
0
ÇOK HAVALI
NE? NE?
0
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
2
KAHRETSİN

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bonzai’nin Keşfi

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı