51. Bölgeden Gelen Gizem


Öncelikli olarak bilmeyenler için 51. Bölgenin nerede ve ne olduğuyla ilgili yazımıza başlayalım. 51. Bölge birçok kişiye askeri üs olarak yüksek koruma alanı ve bu alan hakkında çalışmalar sunan, LasVegas sınırlarında Nevada içerisinde yer alan bir bölgedir. Bölgenin içerisinde 90.000 dönüm arazi, bu arazide radar antenleri, birçok yerleşim alanı ve araştırma merkezleri yer almaktadır.

İçinde barındırdığı gizemli olaylardan dolayı, birçok dedikodunun ve haberin ana kaynağı olmaktadır.Bu bölge 1990’lı yıllarda ABD hükümeti tarafından, her ne kadar hayal ürünüymüş gibi kabul ettirilse de bölge hakkında yapılan incelemeler sonucunda burada uzaylıların varlığı, uzaylılar hakkında incelemeler yapıldığı ve nükleer çalışmaların sürdürüldüğü iddia edilmiştir. Asıl çalışmaların ise yerin altındaki bir düzenekte devam ettiği, merkezler arasında demir yolu geçitleri kullanıldığı iddia edilmiştir.

Nasıl Keşfedildi?

  1. bölge hakkında oluşan gizemlerin başlangıcını Sovyet uydusunun fotoğraf çekimleri başlatmıştır.Ardından bu bölge hakkında duyulan söylentiler ve tezler arttıkça, şimdiye kadar nasıl bulamadık soruları insanların beynini kemirmeye başlamıştır ve bu bölgeyi araştırma üzerine daha çok gidilmiştir.

Bölge üssünde herkesin çalışma alanı vardır ve kimse kimsenin alanına girip, işgal edememektedir. Başlarda böyle bir yerin olduğuna inanmayan Amerikan Hükümeti, bir şeyler bulundukça inancını tazelemeye başlamıştır. Bölgenin kontrolü Amerikan Hava Kuvvetlerindedir. Ayrıca CIA’de bu alan ile ilgili çalışmalar yürütmektedir. Her dakika bölgenin üzerinden görünmez uçak olarak bilinen siyah helikopterler gözcülük yapmaktadır. Bölge adına tüm ipuçlarını deşifre etmek istiyorlar gibi görünüyor.

Bölge Tam Destek Korunuyor

Merak edilenleri çözmenin haricinde bölge bir o kadar da üst düzey yöntemlerle korunuyor. Her çalışan bu işe başlamadan önce büyük yeminler etmiş durumda. Tamamıyla bir devlet meselesi haline gelmiş olan 51. Bölge gizemi, proje amirleri tarafından çalışanları adeta zindandaymışçasına hareket ettirilerek, olay çözülmeye çalışılmakta.

Bölgede çalışanların hiçbir zaman dikkatinin dağılmaması ve gözlerini bir saniye bile bu gizemi çözmekten ayırmamaları için bölgeye girişler yasaktır hatta kimse yakınından bile geçememektedir.

 


Beğendinmi? Arkadaşlarınla paylaş!

0

Bu İçeriğe Tepkini Belirt!

Üzüldüm Üzüldüm
0
Üzüldüm
SEVMEDİM SEVMEDİM
0
SEVMEDİM
SEVDİM SEVDİM
0
SEVDİM
HAHAHA HAHAHA
0
HAHAHA
AŞK AŞK
0
AŞK
ÇOK HAVALI ÇOK HAVALI
0
ÇOK HAVALI
NE? NE?
0
NE?
TATLI TATLI
0
TATLI
KAHRETSİN KAHRETSİN
0
KAHRETSİN

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

51. Bölgeden Gelen Gizem

Giriş Yap

Topluluğumuzun bir parçası olun !

Henüz bir hesabın yok mu?
Kayıt ol

Parolayı sıfırla

Başa Dön
Giriş Yap

Kayıt ol

İllakiNet Topluluğuna Katılın

Başa Dön
Giriş Yap
İçerik Türünü Seçin
Kişilik testi
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi Testi
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir konuda veya olayda karar verilmesi için fikrinizi belirtin
Hikaye
Görsel İçerik
Liste
Klasik Listeleme
Açık Uçlu Liste
Açık Uçlu Liste
Sıralamalı Liste
Sıralamalı Liste
Caps
Kendi resminizi yükleyin ve capsinizi oluşturun
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embed Kodu
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embed Kodu
Resim
Resim veya GIF
Gif
GIF formatı